Czy zaburzenia okresu są spowodowane stresem?

Witam, Mam dosyc wazne pytanie. Biore tabletki antykoncepcyjne już półtora roku. Na poczatku okres dostawalam zawsze 3 dni po odstawieniu (rano), pozniej przesunelo mi sie to na południe a potem wieczór. W zeszłym miesiącu okres dostałam 4 dnia od razu po przebudzeniu. Czemu tak mi się to przesuwa? Czy mogło to być spowodowane stresem? Idę do ginekologa dopiero za miesiąc, więc chciałam się spytać- może ktoś miał taką samą sytuację. Dodam również, że nie występowały wymioty, biegunki, a tabletki przyjmowałam codziennie o /- 22.

Lek. Michał Lenard

Zaburzenia cyklu miesiączkowego mogą być spowodowane zarówno stresem, jak i wieloma innymi czynnikami (np. infekcją). Takie niewielkie opóźnienia nie są powodem do niepokoju, ale warto wspomnieć o nich swojemu lekarzowi przy okazji najbliższej wizyty. Pozdrawiam!