Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zaburzenia okresu są spowodowane stresem?

Witam, Mam dosyc wazne pytanie. Biore tabletki antykoncepcyjne już półtora roku. Na poczatku okres dostawalam zawsze 3 dni po odstawieniu (rano), pozniej przesunelo mi sie to na południe a potem wieczór. W zeszłym miesiącu okres dostałam 4 dnia od razu po przebudzeniu. Czemu tak mi się to przesuwa? Czy mogło to być spowodowane stresem? Idę do ginekologa dopiero za miesiąc, więc chciałam się spytać- może ktoś miał taką samą sytuację. Dodam również, że nie występowały wymioty, biegunki, a tabletki przyjmowałam codziennie o /- 22.
KOBIETA, 17 LAT 9 miesięcy temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Zaburzenia cyklu miesiączkowego mogą być spowodowane zarówno stresem, jak i wieloma innymi czynnikami (np. infekcją). Takie niewielkie opóźnienia nie są powodem do niepokoju, ale warto wspomnieć o nich swojemu lekarzowi przy okazji najbliższej wizyty. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy