Czy zdecydować się na wycięcie mięśniaków?

mam kilka mesniakow, które nie dają dolegliwości, najwiekszy ma rozmiar 71x71mm.Lekarz sugeruje operacje wyciecia. Czy sie na nia zdecydowac? mam 51 lat

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

takie mięśniaki mogą w przyszłości dawać objawy. Jeśli lekarz sugeruje takie rozwiązanie to zapewne widzi korzyści płynące z zabiegu. Jeśli ma Pani wątpliwości to proszę zgłosić się do innego lekarza aby po zbadaniu Pani i zapoznaniu się z dokumentacją ocenił zasadność zabiegu. Ciężko coś więcej powiedzieć po zapoznaniu się z opisem.

Pozdrawiam.