Czy ze zwykłych badań krwi można wykryć ciążę?

Witam,
mam 19 lat i nie jestem pewna, czy jestem w ciąży, czy zwykłe badania krwi pozwolą to stwierdzić mojemu lekarzowi, czy muszę wykonać jakieś specjalne badanie?
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź!
Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Sebastian Kuliński

Witam

Na podstawie standardowo zlecanych badań krwi nie można ustalić, czy jest Pani w ciąży. W tym celu należy zbadać krew na obecność hormonu gonadotropiny łożyskowej (HCG). Jest to hormon produkowany przez zarodek.
We krwi można go oznaczyć już po około tygodniu od zapłodnieniu. Po około 2 tygodniach HCG pojawia się także w moczu i można je wykryć za pomocą zwykłego testu ciążowego.

Pozdrawiam