Czy zostawić chłopaka, który jest uzależniony od narkotyków?

Witam, moj chlopak jest uzalezniony od narkotykow. Jestesmy jeszcze mlodzi ale w kroce zostaniemy rodzicami. Bardzo sie kochamy i znamy wiele lat ale od 2 lat jestesmy para. Wczesniej taki nie byl tylko towarzystwo go tak zmienilo i pali dzienie. Nie wiem co robic? zostawic go i poczekac asz sam zacznie myslec jak odpowiedzialny czlowiek czy mu pomuc ? prosze o pomoc i dobra rade pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie
Odpowiedz na to pytanie jest jedynie w Pani sercu i umysle.
Podejmowanie decyzji za kogos jest nieprofesjonalne, a poza tym z podjeciem decyzji zawsze sie wiaza okreslone konsekwencje, ktore osoba je podejmujaca musi poniesc.
W Pani przypadku decyzja bedzie napewno trudna, tym bardziej, ze za chwile bedzie Pani Matka i wtedy bedzie Pani niosla odpowiedzialnosc przedewszystkim za Dziecko i za Jego/ Jej Zycie i wychowanie.
W tej sytuacji najwazniejsze powinno byc dla Pani Dziecko. Tak jak jednak powiedzialam, decyzja co Pani zrobi nalezy do Pani. Pomimo mlodego wieku o ktorym Pani wspomniala, zycze dojrzalosci w podejmowanych decyzjach..
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Sugerowałabym Pani, żeby zachęcić Pani Chłopaka do podjęcia leczenia.
W zadbaniu o samą siebie polecałabym Pani skorzystanie z indywidualnej konsultacji z psychologiem, żeby mogła Pani sama dotrzeć do tego, czy chce być Pani w takim związku

Życzę pani dobrych wyborów,
irena.mielnik.madej@gmail.com