Czym jest biopsja skórno-mięśniowa?

Witam. Co to jest biopsja skorno -mięśniowa? (wykonywana w celu wykluczenia zapalenia naczyń). Jak wygląda? Czy ma jakieś skutki uboczne? Ból, zle samopoczucie??

Biopsja ta polega na pobraniu przez chirurga w znieczuleniu miejscowym fragmentu skóry z położonym pod nią fragmentem mięśnia. Ból związany jest z podaniem leku znieczulającego. Po zabiegu niewielkie pobolewanie, jak po przecięciu palca nożem. Zabieg ten jest niezbędny do postawienia rozpoznania przez lekarza.