Czym jest skaza limfatyczna i zaburzenia neurowegetatywne?

Czym jest skaza limfatyczna i zaburzenia neurowegetatywne? Czy to możliwe ze sine palce u rąk i nóg są objawem w/w chorób? Czy jest możliwe aby taki kolor skóry(tkanek) został jako pamiątka po odmrożeniach z młodzieńczego wieku? Jaka jest roznica miedzy odmrożeniem a odmrozinami? Czy są jakieś zabiegi które regenerują skórę po odmrożeniu(nie chodzi o swieze odmrozenia). Mam problem z kolorem nóg (uda,łydki,stopy,palce u stóp)są sino-czerwone gdy dłuzej stoje w miejscu.USGDoopler nic nie wykazał.

Magdalena StusiĹska

Regeneracja blizn po odmrożeniu jest trudna. Odmrozina to obrzęki na skórze, spowodowane długotrwałą ekspozycją na zimne i wilgotne powietrze (niekoniecznie mróz). Najczęściej występują na palcach dłoni i stóp w okresie zimowym. Objawiają się niewielkimi, zaczerwienionymi opuchliznami powodującymi swędzenie oraz ból. Na wystąpienie odmrozin często narażone są osoby z problemami z cyrkulacją krwi. W palcach następuje obkurczenie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zmniejsza się temperatura w tych okolicach. Niska temperatura uszkadza naczynia krwionośne powodując przy tym obrzęki. Ilość odmrozin, ich wielkość oraz długość rekonwalescencji zależy przede wszystkim od temperatury i czasu, na jaki skóra była narażona. Odmroziny często mylnie określa się jako odmrożenia, które definiujemy jako uszkodzenie skóry, powstające w wyniku działania na nią niskiej temperatury. Zaburzenia neurogewgetatywne to zaburzenia związane z pobudzeniem układu nerwowego współczulnego.