Czym może być spowodowane tak długie plamienie?

Mam 31 lat, jeszcze nie rodziłam. Przed ostatnią miesiączką pojawiły się kilkudniowe plamienia. Po miesiączce pojawiły się ponownie i trwają przez cały cykl. Towarzyszył im ból piersi oraz delikatne „ćmienie” w podbrzuszu. Ginekolog zalecił Duphaston oraz badania PRL oraz TSH. Wyniki w normie. Małe mięśniaki, ale zdaniem lekarza niegroźne. Nadżerka nieładna, ale jeśli wyniki cytologii będą dobre, to na razie nie chce jej ruszać. Czym może być spowodowane tak długie plamienie i ból piersi?

Piotr Pilarski

Najczęściej przyczyną takich dolegliwości są zaburzenia hormonalne.

Pozdrawiam.