Deformacja kręgów szyjnych z uciskiem na tętnice a sztywnienie karku, szum w uszach i wymioty

Witam, kilka miesięcy temu stwierdzono u mnie deformacje kręgów szyjnych z uciskiem na tętnice. Teraz od 4 dni czuje sztywnienie karku, ból głowy z prawej strony, szum w uszach jakbym słyszała przepływająca krew i wymiotuje. Czasem jak za szybko wstaje to mam zawroty. Pytanie brzmi...wybrać się do lekarza czy to wina deformacji? Pozdrawiam

Wybrać się do lekarza, np neurologa.
Specjalista na podstawie dokładnej znajomości objawów oraz wyniki badania pacjenta zdecyduje, czy i w jakim stopniu zgłaszane dolegliwości są związane ze zmianami kręgosłupa. Ustali też dalsze postępowanie.