Depresja a stosowanie preparatu Neurotrop

Od lat leczę się na depresję.Poczatkowo brałam Conwulex500 3x1.Czułam się duzo lepiej.Potem znowu gorzej.Wówczas Pani doktor dołozyła mi Neurotop 300 2x1.Niestety nie czułam sie zbyt dobrz po tym leku,wiec zmiejszyłam dawkowanie do pół tabletki rano i pół wieczorem.Natomiast Conwulex brałam 2x1.Teraz biore tylko Conwulex500 2x1.Ale czuje bardzo zle.Nie moge spać,do tego drga mi powiek,raz swedzi mnie reka,raz nog.Czy mogę wrócic do Neurotropu?Jak go brac?Jestem za granica,do lekarza isc nie mog

Witam serdecznie,

Z Pani opisu wynika, że lek ewidentnie Pani nie służy. Rozumiem, że nie jest to możliwe aby udać się bezpośrednio do lekarza, ale być może warto byłoby pomyśleć o konsultacji przez Skype. Dobrze byłoby aby skonsultowała to Pani (chociażby w takiej formie) z lekarzem psychiatrą. O ile nie korzysta Pani z pomocy psychoterapeutycznej również zalecałabym rozważenie takiej opcji. Niektórzy psychoterapeuci również prowadzą spotkania przez Skype. Oczywiście nie oddają one w 100% spotkań bezpośrednich ale nadal stanowią formę pomocy.

Pozdrawiam,

Anna Mochnaczewska

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Pani napisała, leczenie nie bardzo Pani służy.
Zmiany i dawkowanie leków można dokonać tylko osobiście, u lekarza.

Może warto by było podjąć terapię, która pozwoli uleczyć przyczynę Pani objawów.

Rozwiązaniem byłaby konsultacja z psychologiem online.
Zapraszam, jeśli podjęłaby Pani taką decyzję.

Życzę Pani Wszystkiego Dobrego,
Irena Mielnik-Madej