Depresja i napady lęku a stosowanie leków

Witam mam takie pytanie choruje na depresje od pół roku, czasem mam napady lęku , nie wiem czemu pojawiają się nagle i nagle ustępują . Przyjmuje trittico cr 150 mg 2/3 tabletki na noc oraz 1 tabletkę depralin 10 mg rano , mam również przepisaną hydroxyzyne 25 mg , lekarz mówi że w razie niepokoju , czy mogę ją brać razem z trittico ? Czy powinnam odczekać jakiś czas ?

Dzień dobry, zachęcam panią do skonsultowania dawkowania leków z pani lekarzem, który je przepisał. Warto też zastanowić się, czy mogłaby pani podjąć psychoterapię. Leki działają objawowo, natomiast psychoterapia pozwoli pani na dotarcie do przyczyn depresji, co może pomóc w zmianie sposobu reagowania na to, co przynosi pani życie. Jest pani bardzo młoda, przed panią wiele dobrych lat życia, warto więc uwolnić się od cierpienia jakie niesie ze sobą depresja. Pozdrawiam Elżbieta Schabowska

Dzień dobry, to w jaki sposób brać leki proszę omówić z lekarzem psychiatrą, z kolei w przypadku pani zaburzeń farmakoterapia powinna być prowadzona razem z psychoterapią która zajmuje się przyczynami a nie objawami (jak leki). Jest pani osobom młodą - tym bardziej warto rozpocząć terapię. Pozdrawiam.

Ja również polecam terapię - poznawczo-behawioralną. W trakcie terapii zapewne dojdzie Pani do tego, dlaczego pojawiają się ataki lęku i będzie Pani pracować nad usunięciem przyczyn zaburzeń, a nie tylko ich objawów. W Olsztynie działają terapeuci poznawczo-behawioralni, zachęcam do konsultacji z którąś z tych osób.
Pozdrawiam!