Depresja i płaczliwość u 19-latki

Co chwilę mam jakieś doły,depresja. Nie wiem już co robić,jestem ze znajomymi i jest ok,ale jak już jestem sama to stale ryczę. Są do tego powody,ale czy w wieku 19 lat muszę być ciągle zdołowana ?

Obniżony nastrój u nastolatków jest często elementem ich rozwoju psychospolecznego. Jednakże jeśli smutek powoduje u Pani dyskomfort z którym nie może Pani sobie poradzić lub w jakiś sposób ogranicza Pani funkcjonowanie proponuję umówić się na rozmowę z psychologiem i sprawdzić czy to jeszcze element zdrowego rozwoju czy coś czym trzeba zająć się z terapeutą.

Problemy z nastrojem zdarzają się w każdym wieku. I w każdym wieku można sobie z nimi poradzić. Proponuję Pani znaleźć sobie terapeutę, z którym będzie Pani mogła porozmawiać o zauważanych u siebie dołach i ich powodach oraz poszuka wspólnie z nim sposobów przełamywania kiepskiego nastroju. Szczególnie dobrze sprawdza się tu terapia poznawczo-behawioralna.

Dobrym źródłem wiedzy oraz podręcznikiem samopomocy jest "Radość życia" Davida Burnsa - do tej lektury może Pani sięgnąć niezależnie od ewentualnego spotkania z terapeutą.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Jest Pani na etapie wejścia w życie dorosłe - nagły rozwój ;-) Zawody miłosne, rozterki domowe, kształtowanie światopoglądu itd. Większość osób w Pani wieku przechodzi taki "trudny okres". Możne Pani zaradzić temu (przynajmniej spróbować) porozmawiać z terapeutą - nawet na jednorazową konsultację ;-)

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu