Wahania nastroju i płaczliwość u 13-latki - czy to normalne?

Mam 13 lat... I nie wiem, czy to normalne, żeby w tym wieku mieć takiego doła :( po prostu nie chce mi się żyć i ciągle płaczę ;( Najlepiej to chyba się zabić albo sobie coś zrobić, bo innego wyjścia tu nie widzę :(

13 LAT ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam!

Depresja może pojawić się w każdym wieku. W okresie dojrzewania często pojawiają się silne wahania nastroju, płaczliwość, smutek i przygnębienie, które spowodowane są zmianami, jakie zachodzą w tym czasie w organizmie nastolatka. Wówczas taki nastrój jest rzeczą normalną i jak najbardziej prawidłową - jest cechą rozwoju człowieka. Powinnaś porozmawiać o swoim problemie z rodzicami lub skontaktować się z psychologiem szkolnym. To, co teraz odczuwasz, jest wrażeniem subiektywnym, a z pomocą specjalisty uda Ci się wrócić do dawnej formy.

Trzymam za Ciebie kciuki i jeszcze raz namawiam do skontaktowania się z psychologiem!