Depresja po rozstaniu z wieloletnim partnerem

Witam, mam mega doła, po 5 latach zostawił mnie chłopak, powiedział że fascynację pomylił z miłością... Nie muszę chyba pisać jak się czuję, jak to cholernie boli. Nie potrafię go znienawidzić a wydaję mi się że tak byłoby łatwiej. Nie znajduję radości w niczym, kompletnie. Zwolniono mnie z pracy bo nie byłam w stanie normalnie funkcjonować. Jedyne co chodzi mi po głowie to skończyć ze sobą ale wiem że nie mogę zrobić tego bliskim.

Witam Panią. Ból i cierpienie po rozstaniu z bliską osobą są bardzo naturalne, jednak widać jak bardzo Panią to przytłacza. Utrata pracy i myśli samobójcze to poważne objawy – proszę ich nie lekceważyć. Opisane objawy przypominają reakcję depresyjną, dlatego zalecam Pani jak najszybsze skonsultowanie się z psychologiem lub psychoterapeutą. To pierwszy krok do poradzenia sobie z tą trudną sytuacją osobistą. Warto dla pewności udać się także do lekarza psychiatry, który pomoże postawić wiarygodną diagnozę i zdecydować o ewentualnym wsparciu farmakoterapią. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Serdecznie pozdrawiam.

Witam Panią, Kiedy myśli Pani i czuje, że życie straciło sens proszę myśleć nie tylko o najbliższych, ale też (a może przede wszystkim) o sobie. Z tego co Pani napisała to w krótkim czasie poniosła Pani dwie bardzo ważne straty. Jedną w życiu osobistym a drugą w zawodowym. Czasem nam się wydaje, że gdybyśmy mogli szybko i skutecznie zamieniać jedno uczucie na drugie byłoby łatwiej. Mogłoby się jednak okazać, że z nienawiścią wcale nie jest Pani lżej niż bólem. Jeśli Pani rozstanie nastąpiło niedawno proszę skorzystać z ciepła i wsparcia swoich najbliższych, rodziny. Jeśli Pani złe samopoczucie utrzymuje się od pewnego/dłuższego czasu proponuję spotkanie z psychologiem. Pani doświadczenie należy do sytuacji kryzysowych, które jeśli się wydarzają w naszym życiu nie musimy ich sami unieść. Pozdrawiam Panią

Chce Pani zakończyć swoje życie, bo odszedł od Pani partner? Z tego by wynikało, że był dla Pani całym życiem. Proszę się zastanowić, czy tak jest faktycznie.
Ból rozstania z czasem mija, jeśli myśli samobójcze utrzymują się stale i całkowicie Panią dezorganizują trzeba koniecznie udać się do psychologa.
Wszystkiego dobrego!