Dieta dla 13-latki na płaski i umięśniony brzuch

Witam :) Mam 13lat 154cm i 36kg martwie sie czemu jestem taka niska ?! chciałabym schudnąć z 2 kg,dokładniej mieć płaski brzuch i lekkie mięśnie (na brzuchu czy to możliwe i jak?) * Jeszcze nie miałam miesiączki

Witam serdecznie,
niestety Twoja masa ciała jest dość niska i wskazuje na niedowagę. Ze zdrowotnego punktu widzenia - stanowczo nie zalecam odchudzania, wręcz powinnaś troszkę przytyć. Rozumiem, że jesteś baletnicą, ale pamiętaj również o swoim zdrowiu. Wzrost zależy dużo od uwarunkowań genetycznych, jednakże dziewczynki rosną nawet do 18 roku życia, także wszystko ze spokojem.
Jeśli chodzi o dietę - ogranicz spożycie słodyczy, fastfoodów, napojów gazowanych, soków i jogurtów dosładzanych. Zwiększ natomiast udział warzyw, owoców, pełnoziarnistych produktów zbożowych oraz chudych produktów mlecznych. Jedz regularnie, o stałych porach, 4-5x dziennie. Ostatni posiłek ok. 3h przed snem. Jeśli wprowadzisz te zasady w życie, to z pewnością Twoja sylwetka będzie się Tobie bardziej podobać :)