Dieta przy ograniczaniu białka

Witam musze ograniczac bialka, ktore produkty zawieraja go najmniej?Czy pszenne bulki sa niezdrowe?

Lek. Tomasz Budlewski

Produkty bogate w białko to przede wszystkim nabiał, mięso, rośliny strączkowe. Najlepiej udać sie do dietetyka który odpowiednio zbilansuje dietę. Nie wiem z jakiego powodu chce Pan je ograniczyć?

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Nie polecam odstwić produktów białkowych, prosze je tylko ograniczyć. Najmniej biłaka mają tłuszcze i warzywa, wiec proponuję oprzec dietę na warzywach (nie straczkach), do tego oliwa lub masło na ciepło, niewielki kawałek źródła białka - miesa czy ryby, mozna tez jeść jaja (np. jedno całe i żółtko), grzyby. Całkowicie białka pozyc sie nie można. Niestety nie wiem jakie ma Pani schorzenie, więc nie mogę podać dokładnego postepowania.
Pozdrawiam serdecznei

Witam nie napisała Pani z jakiego powodu musi Pani ograniczyć białko.Dobrze by było udać się do dietetyka.
Pozdrawiam