Dla moje ciśnienie i puls są tak niskie?

witam.Mam 25lat. Chorowałam na tachykardie zatokową bralam Bibloc 1,25 i Polfenon 150. Ostatniego Holtera miałam ok rok temu i już wszystko było wporządku, a 4 m-ce temu usg serca i tez wszystko dobrze. Od 2 m-cy nie biore tych leków gdyż mam niskie ciśnienie i puls ( niekiedy tylko podczas zdenerwowania czy wysilku czuję jak serce mi wali) wieczorami niekiedy 49 czy to jest normalne? a przez dzien 65-80 . Dzis rano jak tylko wstałam serce zaczeło mi straszne mocno bic i tak nie miarowo trwalo to chwile i sie uspokoiło. Pozniej poszlam na ekg i wszystko wykazalo wporzadku. Czy mam sie czym przejmowac na chwile obecna ? Dodam ze mam nerwice...

Witam! Problem, moim zdaniem ma podłoże nerwicowe i należy go w ten sposób leczyć. Poza psychoterapią warto wziąć leki p/lękowe. Akcja serca i ciśnienie zdecydowanie reagują na stres, napięcie emocjonalne i inne problemy nerwicowe, szczególnie przy nastawieniu hipochondrycznym i ciągłym obserwowaniu czynności fizjologicznych. Powinna Pani zasygnalizować problem leczącemu psychiatrze, może trzeba zmienić metodę lub dawki przyjmowanych leków. Powodzenia W. Łuczkowski.