Dlaczego bliznowiec po nakłuwaniu sterydami stał się siny?

Mam bliznowca na przedramieniu 10cm, czerwony, wypukły.Chirurg plastyczny nakłuwał bliznę sterydami. Odbyłam 4 takie zabiegi.Po2 nie było żadnych zmian.Lekarz był zdziwiony i postanowił zastosować mocniejsze sterydy.Po 3 zabiegu połowa blizny spłaszczyła się, lecz kolor robił się siny. Lekarz mówił, że blizna potrzebuje czasu, zblednie.Przeprowadził 4 zabieg.Połowa blizny jest płaska,po całości ma fioletowy kolor.Wokół blizny skóra przybrała sinawy kolor.Żyły na moim przedramieniu są wklęśnięte.

Witam! Cóż ja mogę powiedzieć? - nie znam przyczyny ani terminu powstania blizny - nie znam zamiarów zabiegów leczniczych prowadzonych dotychczas ani planowanych skutków tych zabiegów! Nie znam stanu obecnego! Proponuję ew. zmienić lekarza prowadzącego! z.żurawski