Dlaczego czułam ból podczas próby seksu analnego?

Witam. Mam pytanie odnośnie seksu analnego. Ja z moim partnerem od niedawna jesteśmy zdecydowani na taki rodzaj stosunku. Mam jeden problem związany z bólem. Już nie raz mój partner próbował wsadzić mi tam przynajmniej jeden palec, co kończyło się dla mnie naprawde sporym bólem - zaznacze, że użylismy lubrykant i nie stresowalam się. Każda próba sprawia mi ból i tu mój problem. Jedyne czego sie obawiam to tego bólu, który bedzoe mi towarzyszył. Boli mnie jeden palec a co dopiero będzie z członkiem? Czy to normalne, że mnie boli? Czy powinnam iść do lekarza? Zaznacze, że nigdy nie miałam też zadnych problemów jeśli chodzi o ten temat. Nie mam pojęcia co robić bo niektorym kobietom pieszczoty w tych okolicach sprawiają przyjemność:(

Witam,
Tak jak Pani sama wspomniała stosunek analny może być przyjemny i dawać satysfakcję, ale nie musi być tak zawsze. Dobrze, że zadbaliście o kwestie techniczne - jak np. lubrykant. Jest to bardzo ważne gdyż w odróżnieniu do pochwy, odbyt nie nawilży się samoistnie. Podczas seksu analnego ważne jest również użycie prezerwatywy przez partnera, a także znalezienie odpowiedniej pozycji, która pozwoli na łatwą penetrację i rozluźnienie mięśni. Podczas prób penetracji odbytu można odczuwać dyskomfort a nawet ból, w pewnym sensie to naturalne, gdyż odbyt nie jest przystosowany tak jak pochwa do odbywania stosunków.
Niemniej jednak poza kwestiami technicznymi, równie ważny jest aspekt emocjonalny oraz kwestia relacji w parze. Jest Pani młodą kobietą i można zakładać, że państwa związek też wciąż się jeszcze rozwija. Stosunek analny niewątpliwie wymaga od partnerów dobrej znajomości i wzajemnego zaufania, co pomaga poczuć się komfortowo i zrelaksować się. Należy się zastanowić czy warto skłaniać się do takiego rodzaju współżycia, jeśli jest ono w chwili obecnej raczej źródłem dyskomfortu a nie przyjemności.