Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból odbytu podczas próby seksu analnego

Witam mam pytanie podczas próby uprawiania sexu analnego strasznie bolał mnie odbyt oraz później leciała krew. Myślałam że to mogą być hemoroidy ale z tego co czytałam ból jest odczuwalny cały czas oraz przy oddawaniu stolca, u mnie natomiast nie występuje taki ból.  Czy mój ból i krew są spowodowane że próbowałam tego pierwszy raz ??? Czy jest to coś poważnego ???Czy seks analny jest bezpieczny? A może można uszkodzić sobie odbyt podczas penetracji członkiem odbytu? Strasznie się teraz boję. Doznania po seksie analnym wcale nie były takie przyjemne. Jakie mogą być powikłania po seksie analnym? Proszę o odpowiedź Pozdrawiam
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jak możemy zapobiegać hemoroidom?

Dzień dobry!

Seks analny może powodować ból, ponieważ odbyt nie jest stworzony do współżycia, nie posiada naturalnego nawilżenia oraz nie jest tak elastyczny jak pochwa. Przy odpowiednich środkach (odpowiednim stopniu podniecenia, umiejętności rozluźnienia się, nabieraniu doświadczenia w kontaktach analnych, wypracowaniu najlepszych dla siebie pozycji i form pieszczot, po użyciu odpowiedniej ilości lubrykantu itp.) jest możliwe, żeby seks analny nie był bolesny, a przyjemny. Jest jednak grupa osób, która nigdy nie przekonuje się do takiego kontaktu i zawsze jest on dla nich dyskomfortowy, bolesny. Nie ma obowiązku uprawiania seksu analnego, jeśli nie jest to przyjemne i komfortowe dla obojga partnerów.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Wdrożenie się pary do tzw. seksu analnego jest raczej procesem, a nie jednorazowym aktem. Kiszka stolcowa generalnie nie jest przez naturę przygotowana do seksu. Wiele par probuje tego typu aktywności, ale zwykle się zrażają, bo nie jest to takie proste często... Seks doodbytniczy wymaga lepszej twardości członka, niż waginalny. Penetracja odbytu wymaga spełnienia szeregu warunków, o czy mówią inne posty zawarte na tym Portalu. Seks analny popularny jest w pornografii, płatnej miłości i układach homoseksualnych, glównie męskich, w parach heteroseksualnych tylko nieznaczny procent stosuje go regularnie. Nieumiejętna próba penetracji do odbytu może skończyć się zerwaniem wędzidełka u mężczyzny, towarzyszy temu spore krwawienie, gdyż ulega urazowi drobne, ale "aktywne" naczynie. Zwykle w takich sytuacjach "czar spotkania" pryska... Para chcąca seksu analnego powinna się do niego rzetelnie przygotować, teoretycznie (literatura), jak i sanitarnie, aby uniknąć zdrowotnych oraz estetycznych zagrożeń. Delikatność mężczyzny, przy pewnej dozie konsekwencji, jest nieodzowna. Pojawienie się krwawienia i silny ból to porażka próby... Na marginesie warto wspomnieć, że stają się częstsze zachowania penetracyjne analne w stosunku do partnerów ze strony kobiet. Za pomocą wibratora lub przypinanego sztucznego phalusa. Sporo panów ma submissyjne skłonności, a pań lubiących dominować też jest niemało. Ale to już zagadnienie psychologicze, a nie "techniczne". Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Dzień dobry.

Możliwe, że podczas penetracji Pani odbytu doszło do jego uszkodzenia. Warto udać się do lekarza, któremu należałoby opowiedzieć o Pani doświadczeniu. Sugerowałbym nie czekać - rany odbytu, ze względu na bliskość kału i wszelkiego rodzaju bakterii mogą się jątrzyć i prowadzić do poważnych infekcji.

Pozdrawiam.

0
Tomasz Nęcki
66 poziom zaufania

Dzień dobry,

w przypadku seksu analnego podkreślenia wymaga jeden, zasadniczy aspekt – ogólnie nie jest on niebezpieczny dopóty, dopóki nie wywołuje dolegliwości bólowych ani żadnego innego, znacznego dyskomfortu. Struktury pochwy są fizjologicznie przystosowane do stosunków płciowych – w ich wnętrzu panuje chociażby odpowiedni stopień nawilżenia, w przypadku odbytu jest już jednak inaczej.

Aby stosunek analny mógł dostarczać przyjemności dla obojga partnerów, istnieje zasadniczo jeden podstawowy warunek – obie strony muszą tego chcieć. Lęk i strach przed stosunkiem analnym może doprowadzić do tego, że napięcie struktur odbytu (przede wszystkim zwieraczy odbytu) będzie duże i ryzyko pojawienia się bólu będzie po prostu duże. W przypadku kontaktów analnych ważna jest dbałość o nawilżenie odbytu (w tym celu można skorzystać z szeroko dostępnych lubrykantów), oprócz tego warto pamiętać o tym, że im większy stopień relaksacji, tym mniejsze ryzyko wystąpienia dyskomfortu związanego z tym rodzajem kontaktów płciowych.

Powikłaniem związanym z analnymi kontaktami seksualnymi może być właśnie krwawienie z odbytu. Nie należy również zapominać o możliwości zakażenia się różnymi chorobami podczas takich stosunków płciowych – mowa tutaj chociażby o ryzyku zakażenia się wirusem HIV. Z tego właśnie względu w przypadku kontaktów analnych, tak samo jak przy stosunkach waginalnych, najkorzystniej jest korzystać z prezerwatywy.

Absolwent kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy