Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ból odbytu po seksie analnym?

Witam. Ostatnio mialam z moim partnerem seks analny,3 dni pod rząd,trwajacy około 15 min.,każdy stosunek...Po tych 3 stosunkach odczuwam wewnątrz odbytu ból,parcie na stolec,przy wyproznianiu czuje ból i pojawiały sie kropeli krwi na papierze...po 3 kolejnych dniach już dziś nie mam krwi,przynajmniej póki co nie zauważyłam,ale wewnątrz odbytu nadal pobolewa.Nie jest to silny ból, ale czuje go cały dzień.Czy to podrażnienie i samo przejdzie, czy jeszcze mogę odczekać? Martwi mnie to. Pozdrawiam.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Wskazana jest kontrola przez chirurga. Praktyki analne zaliczane są do zachowań ryzykownych. Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Dzień dobry!

Generalnie seks analny nie jest obojętny dla zdrowia. Szczególnie kontakty zbyt częste, regularne lub stymulacja zbyt intensywna, bez odpowiedniego przygotowania może powodować różnorodne dolegliwości. Dzieje się tak m.in. dlatego, że funkcje fizjologiczne odbytnicy są inne niż kontakty seksualne. Jest ona mniej elastyczna niż pochwa, nie posiada naturalnego nawilżenia, jest bardziej podatna na urazy. Warto skonsultować się z lekarzem, aby ocenić oceny stan Pani zdrowia, stopień urazów i ustalić, czy istnieją przeciwwskazania do seksu analnego w przyszłości, czy też nie.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy