Co oznacza ból odbytu po seksie analnym?

Witam. Ostatnio mialam z moim partnerem seks analny,3 dni pod rząd,trwajacy około 15 min.,każdy stosunek...Po tych 3 stosunkach odczuwam wewnątrz odbytu ból,parcie na stolec,przy wyproznianiu czuje ból i pojawiały sie kropeli krwi na papierze...po 3 kolejnych dniach już dziś nie mam krwi,przynajmniej póki co nie zauważyłam,ale wewnątrz odbytu nadal pobolewa.Nie jest to silny ból, ale czuje go cały dzień.Czy to podrażnienie i samo przejdzie, czy jeszcze mogę odczekać? Martwi mnie to. Pozdrawiam.

Praktyki analne zaliczane są do zachowań ryzykownych.
Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań.

Dzień dobry!

Generalnie seks analny nie jest obojętny dla zdrowia. Szczególnie kontakty zbyt częste, regularne lub stymulacja zbyt intensywna, bez odpowiedniego przygotowania może powodować różnorodne dolegliwości. Dzieje się tak m.in. dlatego, że funkcje fizjologiczne odbytnicy są inne niż kontakty seksualne. Jest ona mniej elastyczna niż pochwa, nie posiada naturalnego nawilżenia, jest bardziej podatna na urazy.
Warto skonsultować się z lekarzem, aby ocenić oceny stan Pani zdrowia, stopień urazów i ustalić, czy istnieją przeciwwskazania do seksu analnego w przyszłości, czy też nie.

Pozdrawiam!