Dlaczego fizycznie nie czuję pociągu i mam zanik libido?

Witam. Mam 21 lat i od długiego czasu obserwuję u siebie problemy z libido. Nie jest to problem natury psychologicznej, fantazje seksualne występują w normalnym stopniu, jednak fizycznie nie czuję żadnego pociągu do seksu, a w dodatku fizyczna stymulacja stref erogennych nie daje absolutnie żadnego efektu - tak naprawdę nic nie czuję. Zastanawiałam się czy nie jest to związane z depresją, jednak w kwestii zdrowia psychicznego zaszła znacząca poprawa (bez włączania terapii farmakologicznej), a libido jak praktycznie nie istniało, tak nie istnieje. Co może być tego przyczyną? Do jakiego lekarza się zgłosić?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Mam mało danych...

Nie napisała Pani, jakie ma Pani przekonania seksualne?
Czy jest Pani obecnie w uczuciowej relacji?

Odpowiedź seksualna jest wyrazem miłości, która wypływa ze związku, przede wszystkim, z samą sobą, i/lub z drugą Osobą.
Doznania seksualne są ekspresją seksualną - jako odpowiedź na to, co dzieje się w relacji intymnej, z samą sobą, lub z Partnerem.
Sfera seksualna jest najintymniejszą formą komunikacji z samą sobą/Partnerem.
Wymaga wzajemnego otwarcia, szacunku i szczerości.

Seksualność może wspierać i nawet wzmacniać poczucie własnej wartości...
Seksualność jest inspiracją dla żywotności, dlatego jest tak fundamentalną, do satysfakcjonującej codzienności.

W odpowiedzi na Pani pytanie, temat postrzegam jako wielowątkowy
i wymagający osobistej kontrolnej konsultacji seksuologicznej.

Widziałabym (również) celowość podjęcia/kontynuacji? psychoterapii..., bo napisała Pani o depresji, rozumiem że zdiagnozowanej...? i leczonej nie farmakologicznie?..Czyli jak?

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605