Spadek libido a nerwy

witam jakie leki bym mogła wziasc na zwiekszenie mojego libido poniewaz od dłuzszego czasu bardzo mi ono spadło jestem osoba bardzo nerwowa zgłaszałam to mojemu ginekolowi ale on nic mi na to nie poradził prosze o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!
Nie istnieją środki farmakologiczne dla kobiet, które jednoznacznie skutecznie wpływałyby właśnie na libido. W przypadku kobiecego podniecenia i pożądania kluczową rolę odgrywają emocje, myśli, nastawienie, atmosfera panująca w związku, relacje z partnerem itp.
Jeśli zauważyła Pani u siebie znaczący spadek libido, warto skonsultować się z seksuologiem, aby zbadać, jaka jest tego przyczyną. Mogą to być np.:
- zaburzenia hormonalne
- depresja, lęki, nerwica (wspomina Pani, że jest osobą nerwową)
W pierwszym przypadku właściwym leczeniem jest regulacja poziomu hormonów (np. tarczycy), co wpłynie również na poprawę libido. W przypadku drugim - również stosowanie odpowiednich leków przepisanych przez lekarza, które także mogą wzmocnić libido, oraz psychoterapia.
Jeśli przyjmuje Pani antykoncepcję hormonalną lub jakiekolwiek inne leki (np. na choroby przewlekłe) one również mogą wpływać negatywnie na libido.
Zazwyczaj kluczem do kobiecej satysfakcji z seksu jest jednak rozwiązanie konfliktów w związku, z partnerem. Być może właściwą drogą do rozwiązania byłaby dla Państwa terapia partnerska.
Pozdrawiam!