Dlaczego leki przepisane przez psychiatrę nie działają?

Dzień dobry, Od ponad dwóch miesięcy biorę leki antydepresyjne przepisane mi przez psychiatre. Niestety ne zauważam większej poprawy. Czy możliwe jest, że leki które przyjmuje nie działają na mój organizm? Czy powinienem poprosić lekarza o przepisanie i wypróbowanie innych? Dziękuję za odpowiedź.

Witam,

niestety napisał Pan jaki lek jest stosowany i w jakiej dawce.
Owszem, może się zdarzyć, że lek (nawet powszechnie uważany za bardzo skuteczny) u danego pacjenta po prostu się nie sprawdza. Brak jakiejkolwiek poprawy po przynajmniej 6 tygodniach leczenia jest wskazaniem do zamiany na inny lek.
Są badania, które pokazują, że w ok 2/3 przypadków pierwszy zastosowany lek przeciwdepresyjny jest nieskuteczny lub przynajmniej nie w pełni skuteczny.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam!
Bywa i tak, że leki nie działają - należy poinformować o tym lekarza leczącego. Jeżeli dawka dobowa leku jest odpowiednia to po dwóch miesiącach powinno być jakieś działanie. Ponadto konieczna jest psychoterapia! Proszę uzgodnić ze swoim lekarzem strategię dalszego leczenia!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.