Dlaczego mam kołatanie serca w nocy?

Od jakiegoś czasu mam problem który pojawia się tylko w nocy.Zasypiam i nagle wybudza mnie kołatanie serca i bardzo szybki mam wrażenie nie regularny puls,czasem towarzyszą temu halucynacje.Dodam że choruje od kilku lat na nerwice,kiedyś miewałam już takie dolegliwości ale znacznie rzadziej a od kilku dni dzieję sie tak codziennie.Pierwszym razem lekarz skierował mnie na EKG I spirometriie która nic nie wykazała.Nie wiem,czy jest to przyczyna nerwicy czy powinnam doszukiwać się dalej.

Witam,

nie zaszkodzi konsultacja kardiologiczna, diagnostyka - Holter. Jednak bardzo istotne jest w Pani przypadku systematyczne leczenie zaburzenia lękowego metodą psychoterapii, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny, wykazuje wysoką skuteczność.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś