Dlaczego mam plamienia zamiast miesiączki?

Witam mam 26 lat o mam problem z plamieniem zamiast miesiaczki utrzymuje sie od tygodnia ale nie jest caly czas tylko sporadycznie . Test ciążowy ujemny

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie obędzie się bez wizyty u lekarza – ginekologa. Przyczyn pojawienia się plamień zamiast miesiączki jest naprawdę wiele i tylko lekarz jest w stanie rozpoznać je po zbadaniu pacjentki.

Oprócz ciąży, którą Pani wyklucza brązowe plamienie zamiast okresu może oznaczać nadżerkę szyjki macicy, polipy macicy, torbiel jajnika lub niewydolność ciałka żółtego. Takie plamienia to często oznaka zaburzeń hormonalnych lub infekcji dróg rodnych. Aby jednak postawić diagnozę, musisz Pani zostać zbadana. Zachęcamy więc do wizyty u ginekologa.

Temat ten dosyć często jest poruszany w naszym serwisie. Polecamy artykuł, który dotyczy plamienia zamiast miesiączki. Oto link do niego: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.