Dlaczego mam to plamienie?

Witam mam 31 lat i jestem 4 misesiace po cc. W ostatnim miesiącu dostałam normalnie okres wszystko było ok trwał 5 dni. Od ostatniego dnia okresu minęło dwa tygodnie i znowu pojawiła się miesiączka która trwa juz 9 dni co prawda nie jest ona bardzo obfita bardziej to takie plamienie. Dodam tylko że brałam antybiotyk na stan zapalny od zęba. A dodam jeszcze że mam potwierdzonego wirusa HPV i nie wiem czy te anomalia są związane właśnie z wirusem czy poprostu macica jeszcze się oczyszcza. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli w ostatnim miesiącu pojawiło się u Pani krwawienie menstruacyjne po raz pierwszy od czasu zajścia w ciążę, to prawdopodobnie nie ma powodu do obaw. Niedługo po porodzie wciąż trwa burza hormonalna w organizmie, czego skutkiem mogą być zaburzenia cyklu menstruacyjnego, objawiające się zbyt częstym lub bardzo rzadkim pojawianiem się miesiączki.

Być może pomocny okaże się ten artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/miesiaczka-po-porodzie.

Niemniej zdecydowanie warto umówić się na wizytę u ginekologa – stosowanie antybiotyku nie powinno mieć żadnego wpływu na cykl miesiączkowy, lecz infekcja HPV – pośrednio owszem. Jeżeli wskutek zainfekowania wirusem HPV dochodzi do zmian w obrębie narządu rodnego (np. dysplazji szyjki macicy), to krwawienia lub plamienia acykliczne mogą występować. Niestety bez badania nie sposób tego ocenić – diagnozę postawić może tylko ginekolog.

Więcej o przyczynach krwawień i plamień w materiale dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/brazowa-wydzielina-z-pochwy-nadzerka-rak-szyjki-macicy-polipy-macicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.