Dlaczego mam te bóle gardła i katar?

Częsty katar lub ból gardła Dzień dobry, zazwyczaj po każdym wyjściu z basenu na drugi dzień mam problem. Problem objawia się tym, że mam ból gardła lub objaw przypominający katar. Próbowałem wszystkiego, czekałem 15 min po wyjściu z basenu, wizyta u laryngologa, testy alergologiczne ( nie mam żadnego uczulenia) itp, a ciągle mam ten sam problem. Co jeszcze mogę zrobić lub może wie ktoś jak można wygrać z tym problemem. Dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry,

Pański problem jest powszechny, nie został jednak dobrze poznany. Prawdopodobnie jest to reakcja alergiczna na kontakt z chlorem. Proszę spróbować ograniczyć kontakt wody w basenie z błonami śluzowymi - zacisk na nos, okulary. Niestety nie gwarantuje to pokonania problemu.