Dlaczego mam ten ból lewej nogi?

Witam, od dłuższego czasu boli mnie lewa noga. Nie miałam żadnej kontuzji. Odczuwam coś w rodzaju mrowienia lub umiarkowanego rozrywania w środku. Nie widać opuchlizny, żadnych zmian w wyglądzie skóry czy zmiany temperatury co powinnam zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

proszę porozmawiać ze swoim lekarzem rodzinnym, jeżeli zauważa Pani utrzymujące się bóle w nodze. Takie dolegliwości mogą być spowodowane wieloma okolicznościami, które warto zweryfikować, zwłaszcza, gdy niepokojące symptomy trwają dłuższy czas. Objaw bólu może być spowodowany między innymi nieznacznym uciskiem na nerwy czy też nieprawidłową ilością pierwiastków mineralnych w organizmie. Warto wyeliminować na wstępnym etapie możliwość tworzenia się żylaków, tu ból najczęściej zlokalizowany jest w łydce. Przyczyną dyskomfortu mogą być zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, które początkowo objawiają się głównie w czasie ruchu kończyną.

Lekarz z pewnością pokieruje Panią dalej, przeprowadzając badanie fizykalne, jak i dokładny wywiad. W razie potrzeby skieruje na wykonanie podstawowych badań obrazowych, takich jak rentgen lub rezonans magnetyczny – w celu wykluczenia tych najbardziej poważnych zagrożeń. Być może zaleci wizytę u fizjoterapeuty, który będzie mógł ustalić indywidualnie plan działania, dopasowany wprost do Pani potrzeb.

W naszym serwisie zadano już kilka podobnych pytań, zachęcam do zapoznania się z odpowiedziami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-silne-bole-w-lewej-nodze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-bol-lewej-stopy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/slabosc-w-lewej-rece-i-lewej-nodze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.