Dlaczego mam ten ból pleców i gorączkę?

Witam. Przez 2 dni odczuwałam silny ból pleców w dolnej części po prawej stronie, który uniemożliwiał większość ruchów i spokojny sen. Po 2 dniach ból ustał a pojawiło się osłabienie i gorączka, która doszła do 39,5 stopnia. Od 5 dni utrzymuje się pomiędzy 37 a 38,5 wraz z osłabieniem mięśni. Niestety mój lekarz rodzinny wywnioskował, że ból pleców spowodowany jest moją skoliozą i nie podał żadnych innych powodów dlaczego może się tak dziać. Czy może być to coś groźnego?

Pański wywiad wskazuje najprawdopodobniej na infekcję grypopodobną, bądź grypę. Wśród objawów występują właśnie bóle kostne i mięśniowe, gorączka i osłabienie. Brak objawów śluzówkowych przemawia za infecją wirusową. Sugeruję wykonanie wymazu w kier. zakażenia SARS-CoV-2 i leczenie objawowe (paracetamol, NLPZ). W przypadku braku poprawy musi Pan skontaktować się z lekarzem, być może zajdzie konieczność antybiotykoterapii. Warto wykonać badanie ogólne moczu, morfologię i CRP - ból w odcinku lędźwiowym może świadczyć o zapaleniu nerek.