Dlaczego mam ten świąd moszny?

Mam 18 lat. I od 3 miesięcy swędzi mnie moszna na początku nie było żadnych zmian ale po 1 tygodniu zaczęły pojawiać się pryszcze na początku tylko na mosznie ale później też na penisie na chwilę obecną mam prawie całego penisa i mosznę w pryszcach proszę o pomoc czy są jakieś domowe sposoby bo się wstydzę pójść do lekarza

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno zastosować domowe sposoby nie znając przyczyny pojawienia się zmian skórnych w okolicach intymnych. Przyczyną świądu moszny oraz zmian skórnych na penisie może być infekcja grzybicza, ale nie jest to jedyna możliwa przyczyna.

Swędzenie moszny utrzymuje się u Pana już bardzo długo. Sprawia to na pewno ogromny dyskomfort, dlatego proszę dać sobie pomóc i udać się do dermatologa, który postawi diagnozę i wdroży odpowiednie leczenie mające na celu zniwelowanie świądu.

Nie ma się czego wstydzić – lekarz to człowiek jak każdy inny i jest po to, aby pomóc. Ludzie z różnymi dolegliwościami przychodzą do niego każdego dnia, więc z pewnością Pański przypadek nie będzie odosobniony.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pan tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swiad-moszny-i-penisa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-zaczerwienienia-moszny, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-krostki-na-penisie-i-jadrach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.