Dlaczego miesiączka jeszcze się nie skończyła?

Witam, zawsze mam tydzień czasu miesiączkę jednak teraz od kiedy powinna się skończyć mam nadal krwawienie co to może być?
KOBIETA, 28 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w pytaniu pisze Pani, że zwykle ma cykle regularne, a miesiączki trwają do około tygodnia. Tym razem jest jednak inaczej i krwawienie się przedłuża. Wydaje się, że przyczyn takiego stanu może być wiele. Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę Pani aktywność oraz stan zdrowia w ostatnim czasie. One mają ogromny wpływ na cykl oraz samo krwawienie. W pytaniu brak jest informacji o tym, czy na przykład pojawiły się jakieś infekcje, które wymagały leczenia np. antybiotykiem. Jeśli tak to, jak najbardziej taka sytuacja mogła zaburzyć krwawienie miesiączkowe. Ponadto długotrwały stres związany na przykład z pracą czy jakimiś trudnymi wydarzeniami również mogły wpłynąć na miesiączkę.

Należy też pamiętać o zaburzeniach hormonalnych gonad oraz chorobach dróg rodnych (np. mięśniaki macicy, endometrioza, cysty). Z innych przyczyn można wymienić podróże zagraniczne ze zmianą klimatu, stosowanie różnych grup leków i tym podobne.

Jeśli krwawienie ustąpi w najbliższym czasie, to można uznać, że było to jednorazowe zdarzenie. Gdy będzie się nasilać albo powtórzy w kolejnym cyklu bądź pojawią się objawy w postaci gorączki czy bólu brzucha, to konieczna będzie pilna wizyta u lekarza ginekologa. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.