Dlaczego napletek zrobił się czerwony po stosunku?

Dzień dobry po ostatnim stosunku seksualnym, już 3 tygodnie mam zaczerwieniony napletek co to może być ?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry, często przyczyną "zaczerwienia " (zapalenia żołędzi) mogą być zakażenia przenoszone drogą płciową (chlamydie, rzeżączka – występuje zapalenie cewki moczowej) albo zakażenia wirusowe, np. opryszczka narządów płciowych bądź też nieodpowiednia lub nadmierną higienę intymną, urazy, takie jak uszkodzenia nabłonka żołędzi, miejscowe reakcje immunologiczne po kontakcie z alergenem,podrażnienia substancjami chemicznymi obecnymi w kosmetykach, środkach piorących czy środkach plemnikobójczych.

Może być konieczne zastosowanie leczenia antybiotykami, lekami przeciwgrzybicznymi lub glikokortykosteroidami.

Proszę umówić się do lekarza androloga lub urologa w celu otrzymania leków.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety bez dokładnego badania nie można stwierdzić, co mogło spowodować u Pana to zaczerwienienie w miejscu intymnym. Z tym problemem najlepiej udać się w pierwszej kolejności do dermatologa, który będzie mógł określić przyczynę problemu i dobrać najlepszy sposób jego leczenia.

Zaczerwienienie napletka może pojawić się z różnych przyczyn. Czasami są one prozaiczne, jak np. otarcie w wyniku noszenia nieodpowiedniej bielizny z drażniących materiałów. Może być to także stan zapalny lub różne infekcje np. powstałe właśnie w wyniku zbliżenia. Dość często taki objaw towarzyszy grzybicy prącia. Oprócz tego w jej przebiegu mogą pojawić się zmiany skórne, bolesność penisa i wydzielina pod napletkiem . Ponadto pacjent może odczuwać uporczywe swędzenie tych miejsc oraz nierzadko pieczenie podczas oddawania moczu. Taką infekcję zwykle leczy się przy pomocy różnych preparatów odmiejscowych. O tym, jakie będą wskazane w Pana przypadku zadecyduje lekarz. Zaczerwienienie może sygnalizować też inne choroby o charakterze wenerycznym, dlatego proszę nie bagatelizować tego objawu. Im szybciej uda się Pan do lekarza, tym wcześniej będzie można rozpocząć odpowiednie leczenie. Do czasu wizyty u specjalisty, lepiej zrezygnować ze stosowania różnych preparatów bez recepty na własną rękę, aby nie wystąpiło nasilenie objawów.

Warto też sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci serwisu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-zaczerwienienie-czlonka https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzace-zaczerwienienie-po-lewej-stronie-napletka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.