Leczenie choroby niedokrwiennej serca

Niedostateczne zaopatrzenie komórek serca w substancje odżywcze i tlen przyczynia się do powstania choroby niedokrwiennej serca. Dr Tomasz Pasierski opowiada o środkach farmakologicznych oraz innych metodach wspomagających leczenie tej choroby.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

łupież różowy Gilberta najprawdopodobniej nie ma żadnego związku z uczuciem przeskakiwania w sercu.

Zaburzenia rytmu serca mogą występować nie tylko z powodu jednostek chorobowych, ale również na skutek przemęczenia, dużego wysiłku lub silnego stresu. Warto zastanowić się, czy takie wydarzenia nie miały miejsca w ostatnim czasie.

Jeśli zaburzenia rytmu serca będą się powtarzały należy poszerzyć diagnostykę. Oprócz echa serca warto wykonać również badanie EKG lub – jeśli lekarz uzna to za stosowne – EKG metodą Holter.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można po kliknięciu w linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-przeskakiwania-serca, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaburzenia-rytmu-serca-a-uczucie-przeskakiwania-potykania-i-zamierania-serca, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-kolatanie-i-przeskakiwanie-serca, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeskakiwanie-w-sercu-polaczone-z-uczuciem-strachu-i-pustki-w-klatce-piersiowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty