Dlaczego palec unosi się mimowolnie do góry?

Mam 60lat od pewnego czasu za dnia lub podczas snu duży paluch u prawej nogi unosi się ku górze jest w stanie być uniesiony ku górze prawie pod kontem 90stopni jednocześnie czuję kurczące suę ścięgno które łączy stopę z łydką, staje się napięte jak struna i bardzo boli, nie doznałam żadnego uszkodzenia stopy, dziwacznie i nienaturalnie to wygląda kiedy duży paluch wygięty jest prostopadle względem stopy byłam już z tym u lekarza pierwszego kontaktu ale nie umiał mi pomóc, szkoda, że na potwierdzenie tej dolegliwości nie posiadam zdjęcia, które mogłabym dla zobrazowania dołączyć. Zresztą kto w takim napadzie bólu myśli o robieniu zdjęć, muszę chyba się przemóc z bólem i zrobić dla uwierzytelnienia mojego problemu zdjęcia. Pozdrawiam

Przyczyną mogą być skurcze łydek. Pomocne jest wtedy stosowanie preparatów magnezu np. Magne B6 3x 2 tabl dziennie co 8h przez miesiąc, ćwiczenia rozciągające ścięgno Achillesa, unikanie picia kawy. W razie braku poprawy, pojawienia się nowych dolegliwości wskazana jest wizyta u lekarza.