Dlaczego robię się czerwony po alkoholu?

Gdy pije alkohol na pełen żołądek jest mi ciężko i robię się czerwony. Nie występuje to, kiedy pije kilka godzin po posiłku. Jeszcze gorzej jest jak piję drugi dzień z rzędu i jestem najedzony. Od czego to może być? Często również swędzą mnie palce i kończyny. Temperatura też ma znaczenie. Dużo mniej jest to odczuwalne, kiedy jest zimno. Żaden lekarz mi w tym nie pomógł, ani kardiolog, ani dermatolog. Kazali nie zwracać na to uwagi. Jednak jest to dyskomfort. Jakie badania powinienem zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do endokrynologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć