Dlaczego terapeuta nie reaguje na moje problemy?

Terapeutka dała mi swój adres meilowy a jednak nie odpisuje na moje wiadomości. Nie pisze do niej często, staram się to robić kiedy jest mi naprawdę źle i potrzebuje jej wsparcia.Jej brak reakcji odczytuje jako to że wcale nie jestem dla niej ważna, tak jak dla wszystkich wokół mnie. Strasznie mnie to boli i myślę przez to że to nie żadnego sensu, myślę o rzuceniu terapii.Czy terapeuta nie powinien reagować na taki kontakt ze strony pacjenta i dlatego mi nie odpisuje?

Witam,
ustalenie tego jak będzie wyglądała psychoterapia i jaki rodzaj kontaktu jest dopuszczalny powinno mieć miejsce na początku terapii. Zazwyczaj ogranicza się tylko do spotkań podczas sesji. W różnych podejściach terapeutycznych są jednak odstępstwa. Najlepiej na najbliższej sesji porozmawiać o tym z terapeutą. Powiedzieć o Pani wątpliwościach i uczuciach, które się w związku z tym pojawiły.

Witam,
znalezienie drugiej połówki nie jest prostą sprawą i jak jak Pani pisała, jest na to jeszcze czas. W sytuacji, w której źle się Pani czuje z obecną sytuacją i chciałaby Pani lepiej siebie poznać zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Zachęcam do rozmowy z terapeutką na ten temat- będzie ją Pani mogła zapytać bezpośrednio o przyczyny milczenia, wyrazić swoje uczucia z tym związane.
Zwykle kwestie dotyczące kontaktów między sesjami (ich sposób i forma) ustalane są podczas pierwszych sesji, przy zawieraniu kontraktu terapeutycznego. Zazwyczaj jest tak, że terapeuci dopuszczają takie kontakty, niezależnie czy mówimy o formie mailowej czy telefonicznej, tylko w sprawach dotyczących ewentualnego odwoływania czy przekładania sesji. Acz, tak jak już wspomniałam, powinno to być jasno zawarte w kontrakcie, żeby od początku wiedziała Pani, kiedy spodziewać się odpowiedzi, a kiedy nie.
Pozdrawiam
Justyna Owczarek- Skoneczna