Dlaczego testu HPV DNA nie powinno wykonywać się przed 25. rokiem życia?

Mam do Państwa pytanie: Dlaczego testu HPV DNA nie powinno wykonywać się przed 25. (a jak podają niektóre źródła przed 30.) rokiem życia? Czy fakt ten związany jest z tym, że do 25. (30.) roku życia, organizm jest w stanie zwlaczyć wirusa HPV? Dziękuję za odpowiedź.

Oczywiście test zrobić można,wszystko zależy od wyniku badania cytologicznego,ale zazwyczaj zalecamy powtórzenie cytologii za 6 mcy licząc na to, że organizm sam zwalczy infekcję wirusa.