Dlaczego tiki powróciły i co mi dolega?

Zacznę od początku. Gdy miałam 8 lat okazało się, że mam tiki nerwowe. Przepisano mi lek i na jakiś czas się uspokoiło. Teraz gdy mam 18 lat tiki powróciły i to bardziej nasilone (nawet muszę krzyczeć, gdy jestem sama), do tego mam kłucia w sercu, gorszy wzrok oraz jestem strasznie agresywna, bardzo łatwo mnie zdenerwować i wtedy krzyczę, przeklinam i rzucam wszystkim. Do tego mam coś takiego, że np. jak ktoś postawi kubek na biurko to murze go poprawić i wiele podobnych rzeczy. Moja pani doktor skierowała mnie do psychiatry, on przepisał leki, które nadal nie pomagają. Nie wiem co mam robić, co się ze mną dzieje - czy ja mam jakąś nerwicę, czy coś innego? Proszę o pomoc.

Witam!
O diagnozę Pani problemu należałoby zapytać lekarza psychiatrę, u którego była Pani na wizycie. Leki nie pomagają poprawić Pani samopoczucia i zmniejszyć dolegliwości, jednak sama nie powinna Pani z nich rezygnować. Dobrze skonsultować także tę sprawę z lekarzem psychiatrą.
Oprócz farmakoterapii warto rozpocząć spotkania z psychologiem lub psychoterapię. Pomoc psychologiczna może pozwolić Pani zmniejszyć dolegliwości i rozwiązać wewnętrzne problemy. Uczestnictwo w terapii powala także wzmacniać efekty farmakoterapii i przyspieszać powrót do zdrowia.
Pozdrawiam