Dlaczego wszystko musi być tak, jak ja chcę?

Przez ostatni tydzień miałam dość dużo problemów. Zaczęło się od problemów w ZUS. Następnie w pracy narosło mi bardzo dużo obowiązków, popsuł nam się kontrakt. Praktycznie ciągle bolało mnie serce nie miałam ochoty jeść ani nic. Doszły mi do tego 3 egzaminy na weekend. W sobotę po egzaminach wróciłam zaraz do domu i chciałam posprzątać. Chłopak obiecał mi, że mi pomoże. Obraziłam się o to, że chciał być pół godziny później, bo chciał z kolegą wyjść na fajkę. Ostatnio wszystko musi być tak jak ja chcę. Nie potrafię mu ustąpić i nie wiem dlaczego. Gdy już przyszedł mi poprzesuwać meble było w miarę oki. Zadzwonił do niego kolega, że podjechał po niego już. Wpadłam w taki szał, że najpierw go przydusiłam przy drzwiach a później uderzyłam w twarz. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Później zaczęłam płakać. Jak on mi może pomoc z tego wyjść? Ja czuję, że sama sobie nie poradzę. W nocy często wstaję, bo nie mogę spać.

Witam!
Pisze Pani o wielu problemach, których doświadczyła Pani w ostatnim czasie. Pani zachowanie i reakcje mogą być wynikiem stresu i silnych emocji związanych z całą sytuacją. Partner jest bliską osobą, na której może Pani bezpiecznie wyładować napięcie, choć to nie prowadzi do poprawy sytuacji ani Waszych relacji. Warto, żeby porozmawiała z nim Pani, co się dzieje z Panią, jak się Pani czuje i czego oczekuje teraz od niego. Proszę również wysłuchać jego odczuć związanych z tym, co dzieje się z Panią.
O problemach dobrze jest rozmawiać, ponieważ wspólnie z innymi osobami łatwiej jest sobie z nimi radzić. Także napięcie emocjonalne, a co za tym idzie napady złości i agresji, będą się wtedy zmniejszać i odzyska Pani kontrolę nad emocjami.
Pozdrawiam