Dlaczego z nosa pojawia się żółta wydzielina?

W okolicy Świąt Bożego Narodzenia 2022 przeszłam dość ostre zapalenie zatok, które musiałam leczyć antybiotykiem przed prawie miesiąc. Po zakończeniu leczenia czułam się dobrze, lecz od marca do teraz utrzymuje się u mnie żółta wydzielina z nosa, która czasami spływa po gardle, z dodatkiem krwi od czasu do czasu. Zatoki nie bolą, nie mam żadnych innych objawów, poza tym że czasami ciężko mi się oddych przez nos. Mam zaplanowaną wizytę u laryngologa, ale dopiero za 1.5 miesiąca. Próbowałam stosować różne spray'e do nosa, czy płukanie solą fizkologiczną, ale problem nadal się utrzymuje. Czy ten problem wynika z niedoleczonych zatok, czy coś innego może powodować ten stan?
KOBIETA, 25 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

tak jak Pani wskazała, żółta wydzielina z nosa, która utrzymuje się przez dłuższy czas, może wskazywać na przewlekłe zapalenie zatok. W przypadku, gdy infekcja tego obszaru nie zostanie w pełni wyleczona, może pozostawić resztkową infekcję, która powoduje długotrwałe objawy. W niektórych przypadkach może ona również wywołać krwawienie z nosa.

Wizyta u laryngologa wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ponieważ będzie on w stanie dokładnie zbadać zatoki. Lekarz może zalecić dalsze leczenie lub skierować Panią do innego specjalisty, jeśli uzna to za konieczne.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zolty-katar-bakterie-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.