Jakie są zalecenia po usunięciu macicy?

Dnia 13 kwietnia miałam operację usunięcia macicy z przydatkami - w drugiej połowie czerwca wyjeżdżam na urlop do Grecji - proszę o informację: 1. Czy mogę kąpać się w basenie? 2. Czy mogę opalać się? 3. Kiedy mogę rozpocząć współżycie seksualne? Proszę o informację o szczególnych przeciwwskazaniach i ewentualnych zaleceniach. :)

Witam serdecznie! Wszelkie zalecenia powinna Pani znaleźć w karcie wypisowej wydawanej przy wyjściu ze szpitala. Szczegółowe informacje zapewne miała Pani przekazane w czasie wizyty kontrolnej, która powinna mieć miejsce w 3-4 tygodniu po operacji. W treści zapytania nie odnajduję informacji na temat wskazań do operacji, jej przebiegu, ewentualnych powikłań, metody dostępu (droga pochwowa czy brzuszna) itp. Z tego też względu niemożliwe jest ustalenie właściwych zaleceń dla Pani. Tak jak wspomniałam wcześniej, najważniejsza dla Pani była wizyta kontrolna. Jeżeli lekarz zaobserwował zagojenie się wszystkich ran, to może Pani rozpocząć współżycie już teraz. Przy tym samym założeniu może Pani kąpać się w basenie. Nie ma przeciwwskazań do zażywania kąpieli słonecznych. Pozdrawiam