Krawawienie po badaniu u ginekologa

Witam! Wczoraj byłam u ginekologa, po badaniu zaczęłam lekko krwawić. Po powrocie do domu wieczorem współżyłam z mężem. Po współżyciu pojawiło się trochę więcej krwi niż po badaniu. Dziś rano zauważyłam na wkładce, że nadal jest krew. Mam dni płodne i chciałabym zacząć starania, więc moje pytanie brzmi, czy mimo tego, że pojawiła się krew trochę więcej po stosunku i do dziś jest to, czy to przeszkadza w zajściu w ciążę? Mam owulację dziś. Czy niestety muszę czekać do następnego cyklu? :( Wcześniej tak nie miałam po stosunku. Kilka miesięcy temu urodziłam dziecko i bardzo chciałabym starać się o następne, ponieważ nie chcę by była duża różnica wiekowa. To krwawienie wygląda jakby początek okresu.

Witam! Krwawienie, które Pani opisuje ma charakter plamień kontaktowych charakterystycznych dla nadżerek. W treści zapytania nie podaje Pani informacji na temat ogólnego Pani stanu zdrowia, przyczyny wizyty u lekarza oraz jego ewentualnych uwag po przeprowadzonym badaniu. Bez badania ginekologicznego niemożliwe jest ustalenie właściwej przyczyny krwawienia a tym samym ustalenia przeciwwskazań do podejmowania starań o dziecko. Jeżeli Pani ginekolog nie zauważył w badaniu odchyleń od normy, wydaje się, że mogą Państwo podjąć starania już w tym miesiącu. Pozdrawiam