Krwawienie kontaktowe podczas stosunku

Witam! Nurtuje mnie pewien problem, który wcześniej nie występował, po raz drugi po odbytym stosunku mam straszne upławy zabarwiane na brązowo a nawet plamienia. Ostatni było to około miesiąca temu po odbytym stosunku i teraz znowu. W między czasie nie współżyłam płciowo. Co to jest?

Witam! Opisane dolegliwości sugerują krwawienie kontaktowe. Krwawienie kontaktowe jest objawem, którego nie należy lekceważyć. Takie krwawienie może być spowodowane różnymi przyczynami, które mogą dotyczyć zarówno pochwy jak i szyjki macicy. Wśród częstych przyczyn można wyróżnić nadżerki, polipy, stan zapalne, zakażenia oraz nowotwory. Wskazana jest wizyta u ginekologa w celu określenia przyczyny tego objawu. Oprócz badania ginekologicznego może być wskazane wykonanie cytologii oraz badania USG przezpochwowego. Pozdrawiam serdecznie!