Do jakiego lekarza się udać, aby zrobić badania w kierunku candida?

Witam . Mam w gardle canadida albicans tzn. Jestem po leczeniu tygodniowym flucofastem więc nie wiem czy mam nadal ale miec miałem bo wyszło z wymazu właśnie z gardła i wyszło to j że nie liczne. W piątek zrobie kolejny wymaz czy pozbyłem się tego czy nie no ale zrobię też wymaz z jamy ustnej i języka bo wydaje mi się że tu tak że jest bo język biały na końcu i tak do połowy aż i na końcu jakieś delikatne kosteczki więc mozliwe że jest i podniebienie delikatnie też białe więc w piątek wymaz i będę wiedział co i jak. I chciałbym takze zrobić badanie z jelit , żołądka i przełyku czy tego nie ma tam też gdzies bo objawy jakie mam to burczenie w brzucha jak leżę i gazy więc aby być spokojnym chciał bym także je zrobić aby być spokojnym i wiedzieć że jak tego nie ma to nie ma i pytanie do kogo udać się aby zrobić takie badania (jak najbardziej może być prywatnie) i na czym takie badania polegają jak się je wykonuje itp. Liczę na konkretną odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne. Z góry dziękuję :)

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Materiał do badań na obecność candida w przełyku, żołądku oraz jelicie można jedynie pobrać droga gastroskopii. Pozdrawiam.