Drobne ogniska zwiększonego wychwytu radiofarmaceutyku
Scyntygrafia kośćca W badaniu scyntygraficznym kośćca całe ciało oraz SPECT/ lokalizacyjna TK miednicy wykryto drobne ogniska zwiększonego wychwytu znacznika w czaszce-w kości czołowej i w prawej szczęce. Ponadto widoczne są często spotykane w chorobach zwyrodnieniowych drobne ogniska zwiększonego wychwytu radio farmaceutyku: Miałem rakiem złośliwym prostaty. Na którego leczenie miałem 5 miesięcy temu radioterapię. Czy nie powinienem mieć leczenia kości czaszki?

MĘŻCZYZNA, 61 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Proszę z wynikiem badania scyntygraficznego kości udać się do lekarza zlecającego badanie lu onkologa celem konsultacji.
Pozdrawiam.