Drożdżak Candida w wymazie z języka i kącika ust

Wymaz z języka oraz z kącika ust wykrył drożdżaka Candida.Dermatolog przepisał mi„Fluconazole 100mg”1tabltka przez tydzień.Nie dostałem żadnej informacji o zmianie diety.Na ulotce podanego leku jest napisane,że dawka w przypadku leczenia wywołanego przez drożdżaki Candida powinna być znacznie większa.Pytania.1.Czy od chorób tego typu jest inny specjalista,który bardziej pomoże mi w walce z tą chorobą?2.Czy mam rację,twierdząc,że dawka leku jest za mała??3.Czy konieczna jest dieta w walce z kandydozą?

Dawkę leku należy skonsultować z lekarzem. W przypadku kandydozy dieta jest podstawą leczenia, same tabletki nic nie pomogą. Powinna to być dieta pozbawiona drożdży (uwaga na pieczywo), cukru, białej mąki.

Dieta w przypadku kandydozy to podstawa. Nic nie zdziała lek, jeśli będziemy cały czas karmić drożdżaka.
• Bezwzględnie unikać cukru we wszelkich postaciach, odmianach czy dodatkach. Cukier jest największym złem, jest podstawową pożywką dla drożdży czy grzybów. Jeśli się go nie wyeliminuje(całkowicie jest trudne i chyba nierealne) lub w znacznym stopniu nie ograniczy to nie ma co myśleć o zwalczeniu grzybicy.
• Poza cukrem w czasie diety omijamy drożdże, oczywiście grzyby, węglowodany, które są cukrami czy też do nich się rozkładają – mąka pszenna, skrobia.
• Staramy się zjadać produkty jak najmniej przetworzone przemysłowo z jak najmniejszą ilością sztucznych konserwantów. Np. ryby są polecane, szczególnie morskie, ale konserwy z nimi już niespecjalnie.
• W wyborze składników pokarmowych staraj się kierować indeksem glikemicznym (IG).