Duszności i bóle głowy - z czego wynikają?

Miałam robione badanie krwi. Wszystko wyszło dobrze, nie mam anemii. Byłam na wizycie u kardiologa, ale on też nic nie stwierdził. Miałam robione ekg, mam szybsze tętno, nie wiadomo z jakiej przyczyny. Ostatnio jak lekarz mi mierzył to bez stresu, bez niczego było 110, jednak lekarz nie wie, z jakiej to przyczyny. Do jakiego lekarza powinnam się udać i jakie badania powinnam zrobić? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Podwyższona wartość tętna powinna być dokładnie zdiagnozowana nawet, jeśli nie wspomina Pani nic o podwyższonym ciśnieniu. Powinno się przeprowadzić dokładniejszą diagnostykę u lekarza rodzinnego. Wykonać podstawowe badania krwi, oprócz morfologii warto zbadać parametry nerkowe i wątrobowe, jonogram. Warto wiedzieć, jaki ma Pani poziom glukozy we krwi. Wielce prawdopodobny jest także problem hormonalny, stąd ważne jest oznaczenie poziomu TSH i stwierdzenie na początek, czy pani tarczyca pracuje prawidłowo. Jeśli podstawowe badania nie ukażą przyczyny, trzeba rozszerzyć diagnostykę na początek endokrynologiczną. Nie wiem, w jakim jest Pani wieku, ale warto udać się też do ginekologa.
Pozdrawiam!