Duszności i osłabienie przy nerwicy lękowej
Witam,mam 29 jestem kobieta z nerwica lekwa.Bylam na badaniu uzg serca dla pewnosci,ze to nie serce jest powodem dusznosci,oslabienia,ucisku na klatce piersiowej.Wszystko wyszlo dobrze ,tylko jedno mnie martwi prosze o pomoc mam napisane :Zastawka mitralna-platki nieco wiotkie/slad MR co to znaczy?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Czy EKG może boleć?
EKG, inaczej elektrokardiografia, to bezpieczne badanie serca. Ale czy może ono boleć? Na ten temat wypowiada się specjalista - dr Piotr Gryglas, kardiolog.
Witam,
serce jest najbardziej czułe na wszelkie emocje,dlatego szybsze bicie/tetno/może powodować duszności od strony fizykalnej a od strony przezyciowej związane jest z lękiem i przygotowaniem do ucieczki od zagrożenia.Tak więc należałoby zidentyfikować ,co Pani przezywa,jako sytuację zagrażającą i albo pozwolić sobie na adekwatną wobec emocji reakcję /ucieczkę/,albo popatrzeć na owo zagrożenie z punktu widzenia osoby dorosłej,jaką jest Pani teraz i w ten sposób uwolnić się od nieaktualnych zachowań z okresu dzieciństwa,bo jak można przypuszczać,nadal się aktualizują,jako wyuczone sposoby reagowania.
Najlepiej zrobić to pod opieką specjalisty -psychoterapeuty.
odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza