Duszności w stresujących sytuacjach

Mam problem.Jest to problem ze slina i czsami dusznosciami.Najczesciej w stresowych sytuacjach.Co mam zrobic?To jest nie do zniesienia.Dodam ze pracuj na kasie w sklepie comi nie pomaga.....

Dzień dobry!

Silne objawy przeżywanego stresu i lęku, ciągłe napięcie emocjonalne utrudniają codzienne funkcjonowanie. Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry oraz psychologa i rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam,
choć warto skonsultować się z lekarzem internistą, może być też tak, ze duszności maja podłoże psychiczne, wówczas warto skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą. Być może jakieś określone sytuacje, związane z nimi myśli. przekonania, mogą powodować duszności. Zachęcam do wizyty kontrolnej u lekarza internisty, jeśli to nie będzie wystarczające, może warto będzie pomyśleć o wizycie u psychologa. Można szukać pomocy w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Mogę Panu także polecić lekturę, kierowana głownie dla pacjentów: E. Bourne "Lęk i fobia" wydawnictwo UJ, książka może nieco rozjaśnić sprawę, choć mimo to i tak zalecałabym psychoterapię w sytuacji wykluczenia podstaw organicznych (po wizycie u lekarza internisty). Pozdrawiam.