Duża ilość śliny, ból w klatce piersiowej i wymioty przy chorobie wrzodowej

Witam, mam chorobę wrzodową najgorzej jest wieczorem,jeżeli zjem coś na kolacje zaczyna mi cieknąć ślina w ogromnej ilości jak ją połykam zaczyna się straszny ból w okolicy mostka klatki piersiowej.Wtedy występują wymioty,jedynym sposobem żeby uśmierzyć bul i wyeliminować wymioty jest wypicie 100 ml czystego alkoholu.Stosuję się ściśle do diety,co mam z tym zrobić ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Alkohol bez wątpienia nie jest skutecznym lekiem na chorobę wrzodową. Tak naprawdę nasila dolegliwości. Zdecydowanie proszę zatem nie stosować alkoholu, tylko skonsultować się z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.